#
ul. Radosna 5, 25-415 Kraków 888-333-666 bok@mamaniania.pl

Nowoczesna stomatologia bez bólu

Nowoczesna stomatologia bez bólu

 

Czy leczenie stomatologiczne może być bezbolesne? Już tak, dzięki zastosowaniu innowacyjnych pomysłów w medycynie. Nowoczesne środki znieczulające neutralizują ból, dyskomfort spowodowany zimnem, ciepłem lub dotykiem. Współczesne preparaty stworzone zostały również w taki sposób, by ich aplikacja również odbyła się bezboleśnie, w rezultacie oznacza to mniejszy stres i brak bólu podczas całej wizyty w gabinecie lekarza.

Technologia, która sprawia, że wizyty u stomatologa przestały być koszmarem nosi miano znieczulenia komputerowego, bowiem gwarantuje komfort również po zabiegu. Metoda znieczulenia komputerowego opiera się na sterowaniu komputerowym systemem, który wprowadza znieczulenie do organizmu bezboleśnie, a rola lekarza ogranicza się jedynie do przyłożenia specjalnej końcówki do dziąsła pacjenta, która pod kontrolą mikroprocesora podaje lek znieczulający. Cały ten proces jest monitorowany przez komputerowy system zarówno pod kątem tempa, wysokości ciśnienia - co czyni tę technikę tak wyjątkową.

Tradycyjne metody znieczulające opierały się na strzykawce, która pod wpływem ciśnienia rozrywa tkankę. W odróżnieniu od tego klasycznego sposobu, środek znieczulający wprowadzany jest z taką prędkością, która pozwala tkankom na bieżąco wchłaniać dostarczany płyn, a mimo to działa zaraz po podaniu preparatu. W przypadku tradycyjnego znieczulenia, czas oczekiwania na zabieg wynosił aż kwadrans!

Technika znieczulenia komputerowego nie byłaby możliwa, gdyby nie specjalistyczne narzędzia w formie końcówek. To właśnie dzięki nim jest możliwe bezpieczne i bezbolesne podanie znieczulenia. Końcówka swoim wyglądem przypomina długopis, jednak zamiast rysika znajduje się igła o różnej długości. Innowacyjna technika wprowadzania jej do tkanki sprawia, że znajdujący się na fotelu pacjent, nie odczuwa jej obecności wewnątrz dziąsła.

Sama aplikacja za pośrednictwem tego urządzenia, działa jak żądlenie komara, bowiem podobnie jak ten owad końcówka w trakcie wprowadzania w głąb tkanek igły aplikuje płyn znieczulający. Dodatkowo, na czubku igły znajduje się tzw. płaszcz anemizacyjny, dzięki czemu najpierw do tkanki dociera środek znieczulający, a dopiero potem, do znieczulonych już tkanek, dociera się igła. W rezultacie igła porusza się w znieczulonych już tkankach i dlatego pacjent nie odczuwa jej obecności.

leczenie zębów bez bóluDo niemniej istotnych zalet metody znieczulenia komputerowego, należy zaliczyć właśnie wygląd, ponieważ nie przypomina strzykawki, która z kolei u wielu pacjentów budzi paniczny lęk. Jednak to co charakterystyczne w tej metodzie, to również nie przysparzające dyskomfortu skutki uboczne takie jak choćby drętwienie twarzy. W trakcie, po zabiegu pacjent zachowuje naturalną mimikę twarzy, może mówić bez przeszkód, kontury, ogólny wyraz twarzy nie ulega w żaden sposób deformacji. Jest to możliwe, ponieważ znieczulenie komputerowe znieczula jedynie wybrany obszar jamy ustnej, w rezultacie bezpośrednio po zabiegu można powrócić do zwykłych zajęć, a osoby aktywne zawodowo samą wizytę mogą zaplanować nawet w połowie dnia.

#