#
ul. Radosna 5, 25-415 Kraków 888-333-666 bok@mamaniania.pl

Zalety i wady profesjonalnego wybielania zębów

 profesjonalne wybielanie zębów

 

Wybielanie zębów to taki proces, który będzie się dokonywał w na szkliwie w ramach procesu utlenienia. Proces ten będzie prowadził do zdecydowanego rozjaśnienia odcienia zębów. Właściwie przeprowadzony proces będzie przed wszystkim w ramach gabinetu stomatologicznego, ponieważ tam będzie można uzyskać odpowiedni efekt wybielania.

1. Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

wybielanie zębówPierwszym elementem będzie wizyta u stomatologa, by przeprowadzić konsultację. Lekarz będzie mógł wtedy przeprowadzić wywiad z pacjentem i sprawdzić jak wygląda stan uzębienia oraz jakie powinno się wybrać metody wybielania, by uzyskać najlepszy możliwy efekt. Drugim etapem wybielania będzie oczyszczenie zębów. na to składać się będą różne zabiegi, które ostatecznie mają pomóc w usuwaniu nalotów oraz kamienia nazębnego. Uzupełnieniem może tutaj być piaskowanie zębów a także ich polerowanie.

2. Metody profesjonalnego wybielania zębów

Jeśli chodzi o metody wybielania to jedną z nich będzie metoda nakładkowa. Będzie ona opierać się na wykorzystywaniu specjalnej szyny z winylu, która będzie dopasowana do kształtu szczęki pacjenta. Wypełnia się ją specjalnym środkiem. Szynę taką zakłada się na noc przez około dwa tygodnie. Dzięki takiej kuracji zęby są znacząco wybielone i potem taki odcień utrzymywać się będzie przez kilka lat. Jeśli chce się efekt utrzymać dłużej, warto zakładać co kilka miesięcy taką szynę.

Inną metodą będzie forma naświetleniowa. Można przeprowadzić ją wyłącznie w gabinecie dentystycznym. Efekty będą tutaj bardzo silne. Niekiedy będzie między innymi możliwa zmiana aż o 8 tonów. Stomatolog będzie taki zabieg zaczynał od naświetlenia zębów niebieskim promieniowaniem, które sprawi, że cząsteczki nałożonego żelu staną się aktywne. Przez 20 minut będą się utleniać na szkliwie i jego wygląd będzie uatrakcyjniony.

3. Pozytywne i negatywne efekty wybielania zębów

Jeśli chodzi o wybielanie zębów w gabinecie można mówić o wielu zaletach:

efekty wybielania zębów- efekt wybielania będzie można osiągnąć już w czasie jeden wizyty

- zabieg realizowany jest przez specjalistę w gabinecie, pacjent sam nie musi niczego wykonywać

- zabieg robiony przez specjalistę będzie miał długotrwały charakter, lepsze efekty niż stosowanie metod domowych.

Wybielanie zębów może mieć również efekty negatywne:

- efekt zmiany szkliwa ostatecznie będzie widoczny dopiero po kilku dniach od wykonania zabiegu

- efekt może być dość radykalny i otoczenie pacjenta może na to różnie reagować

- zabieg może powodować ból zębów, o którym zawsze trzeba informować lekarza, ponieważ może się to wiązać ze zbyt duża wrażliwością zębów.

#