#
ul. Radosna 5, 25-415 Kraków 888-333-666 bok@mamaniania.pl

Sześć powodów, dla których warto zrezygnować ze znieczulenia strzykawką

znieczulenie bez bólu

 

Okazuje się, że strach przed zastrzykiem nie jest niczym zaskakującym. Wiele osób boi się bólu i igły. Jeśli chodzi o takie znieczulenie to obecnie ten problem można rozwiązać inaczej między innymi u dentysty. Realizuje się bowiem znieczulenie, które wykonywane jest przy użyciu nowoczesnego komputerowego urządzenia i takie rozwiązanie jest praktycznie bezbolesne. Warto więc zrezygnować z takiej tradycyjnej formy znieczulenia.

1. Mniej bólu u dentysty

Strzykawka jest przedmiotem, który wiele osób straszy od młodych lat. W związku z tym wiele osób właśnie dlatego unika wizyty u dentysty, a to sprawia, że ponad 90% naszych rodaków musi sobie radzić z próchnicą. Odkąd w naszym kraju zaczęło funkcjonować znieczulenie komputerowe możemy ten problem strzykawki nieco pominąć. W urządzeniu specjalnie przygotowanym mikroprocesor odpowiada za znieczulenie i podaje znieczulenie. Płyn wprowadzany jest w odpowiednim tempie, dlatego nie będzie tutaj uszkodzeń tkanki i ból będzie minimalizowany.

2. Nie poczujesz ukłucia

znieczulenie w leczeniu zębówNie będziemy nawet czuli ukłucia ponieważ w takich urządzeniach znajduje się bardzo krótka igła i zdecydowanie mniejsza niż w przypadku zwykłej strzykawki. Dodatkowo igła zanim dotknie dziąsła to tkanka będzie już znieczulona ponieważ z czubka wydziela się płaszcz anemizacyjny. W praktyce będzie to oznaczać, że zanim będzie kontakt z dziąsłem to już mamy znieczulenie. I dlatego nie będzie tutaj żadnego bólu. Igła wprowadzana jest bezboleśnie, ponieważ kolejne warstwy są tutaj stopniowo znieczulane. Takie rozwiązanie jest tak naprawdę rewolucyjne i między innymi w przypadku dzieci będzie to propozycja doskonała.

3. Mogą znieczulić tylko 1 ząb

Fakt, że nie ma dolegliwości bólowych to jedna nie jedyna zaleta takiego znieczulenia i zamiany strzykawki na komputer. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę z tego, że znieczulenie komputerowe będzie pozwalało na znieczulenie nawet pojedynczego zęba a nie całej jamy ustnej tak jak to jest w tradycyjnej metodzie znieczulenia. Dlatego lekarz może tutaj odciąć od bólu jedynie tego zęba, nad którym będzie pracować. Co oczywiście w tym względzie bardzo ważne to fakt, że tego rodzaju znieczulenie realizowane będzie w sposób bezpieczny dla pacjenta. W efekcie pacjent nie jest nadmiernie znieczulony a leczenie przebiega bezboleśnie.

4. Znika odrętwienie twarzy

W takim znieczuleniu nieprzyjemne doznania zostają zminimalizowane. Często dotyczyły one tradycyjnego zastrzyku. Stosując odpowiednie techniki eliminowania będzie można także osiągnąć takie elementy, które sprawią że skutki uboczne znieczulenia będą praktycznie minimalne. Jest to bardzo ważne w leczeniu dzieci i osób, które bardzo boją się dentysty. Można w ten sposób zagwarantować sobie oczywiście pełną kontrolę nad pacjentem i to również ma swoje znaczenie.

5. Ukrywają źródło lęku

znieczulenie dla dzieciTakie nowe rozwiązanie, które jest alternatywą dla strzykawek to także dobre rozwiązanie dla aichmofobów a wiec osób, które panicznie boją się igieł. Wszystko jest tutaj oparte o psychologiczny trik. Aplikator, którym będzie się podawać to znieczulenie podobny jest do długopisu. Dzięki temu można zakryć igłę przed wzrokiem pacjenta i uniknie się sytuacji, gdy pacjent wpadać będzie w panikę.

6. Ważne dla dzieci

Takie nowoczesne podejście do znieczuleń szczególne znaczenie będzie miało oczywiście dla dzieci. Komputerowe znieczulenie będzie dobre dla tych, u których jest bardzo niski próg bólu.

#