#
ul. Radosna 5, 25-415 Kraków 888-333-666 bok@mamaniania.pl

Wybielanie zębów

wybielanie zębów

 

Wybielanie zębów najczęściej realizowane jest u osób zdrowych, które nie mają problemów z dziąsłami. Efekty będą najlepsze w momencie, gdy występuje żółte przebarwienie. Takie wybielanie nie będzie jednak dla każdego.

1. Kiedy wybielanie zębów jest niewskazane?

Metody tutaj są różne, ale nie każdy może sobie na taki zabieg pozwolić. Nie powinno się ich realizować w następujących sytuacjach: - poniżej 16 roku życia - w ciąży raz w okresie laktacji - przy nadwrażliwości zębów i przy uczuleniu na produkty wybielające - przy wypełnieniu koronami, mostkami i innymi uzupełnieniami - przy nierealistycznych oczekiwaniach - przy zębach ciemno zabarwionych. Jeśli chodzi o efekty jakie można uzyskać to dużo zależy od tego jaki jest rodzaj osadu, jaki wybielacz będzie użyty.

2. Metody wybielania zębów

  • białe zębyPasty wybielające

Wszystkie pasty dają możliwość usuwania zanieczyszczań z powierzchni zębów przez działanie delikatnych materiałów ściernych. Pasty mają w sobie delikatne środki o działaniu polerującym, lub chemicznym, które będzie zapewniało dodatkową skuteczność. Pasty mogą usuwać plamy na powierzchni i nie mają wybielaczy. Profesjonalne preparaty, które mają nadtlenek wodoru.

  • Żele i paski wybielające

Jeśli chodzi o żele wybielające to są one nakładane na zęby za pomocą małego pędzelka. Nakłada się dwa razy dziennie w ciągu 14 dni. Pierwsze wyniki pojawiają się po kilku dniach a ostatecznie po 4 miesiącach. Paski są cieniutkie a po nałożeniu praktycznie ich nie widać.

  • Tackowy sposób wybielania zębów

To metoda oparta na środkach oferowanych bez recepty. Pierwszy krok to wkładanie ust do tacki, która wypełniona jest żelem wybielającym. Zawiera on wybielający nadtlenek. Tacę nosi się jakiś czas i zakłada w ciągu dnia albo w nocy przez okres czterech tygodni. Wybielanie dodatkowo zawiera kilka elementów takich jak żel albo inna osłona, którą umieszcza się na dziąsłach. Taki środek stosowany jest prosto na zęby i wybielanie przyspieszane będzie przez używanie ciepła w postaci specjalnego światła, które kieruje się na zęby.

Nakładkowy sposób wybielania zębów3. Nakładkowy sposób wybielania zębów

W ramach wycisku zębów pacjenta protetyk przygotowuje specjalną szynę, do której aplikuje się produkt wybielający i zakłada na kilka godzin dziennie albo w nocy, aż do momentu, gdy się uzyska zadowalający efekt.

4. Profesjonalne wybielanie w gabinecie stomatologicznym

W czasie jednej wizyty w gabinecie można oczekiwać, że uda się uzyskać doskonały efekt poprzez użycie specjalnego preparatu, który może być aktywowany światłem lampy.

#